Porzucenie odpoadów w Drogomyślu
14 kwietnia 2020 r.

9 kwietnia 2020 r. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach został zawiadomiony przez policjantów z Komisariatu Policji w Strumieniu, o zgłoszonym im porzuceniu odpadów na terenie prywatnym w Drogomyślu. Przybyli na wskazane miejsce inspektorzy stwierdzili odpady czarnej zbrylonej substancji (najprawdopodobniej zgrzanego plastiku), rękawiczki gumowe robocze, czarną folię, wiaderka, pojemniki wypełnione zbryloną substancją, włókno szklane, kartony i wałki - zmagazynowane w postaci długiej na około 11 m, a wysokiej na około 2 m hałdy.

Po przeprowadzeniu oględzin, wykonaniu dokumentacji fotograficznej oraz zebraniu informacji, inspektorzy zawiadomili o sprawie Prokuraturę Rejonową w Katowicach. Inspektorat wystąpi także do Wójta Gminy Strumień o podjęcie działań w celu usunięcia odpadów z art. 26 ust. 2 lub art. 26a ust. 1 ustawy o odpadach.

Zdjęcie Zdjęcie

Osoba odpowiedzialna za treść informacji: Małgorzata Zielonka
Infomację zamieścił: Jacek Uryga
Powiadomienie o ryzyku przekroczenia i przekroczeniu poziomu informowania lub poziomu alarmowego zanieczyszczeń w powietrzu

Powiadomienie o ryzyku przekroczeniu poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 9 maja 2020 r. (Czytaj dalej...)

www.obywatel.gov.pl