Awaria w Koksowni Przyjaźń
28 stycznia 2020 r.

22 stycznia 2020 r. inspektorzy grupy interwencyjnej zostali powiadomieni, że na terenie Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej miało miejsce awaryjne wyłączenie ssaw gazu koksowniczego.

W wyniku zdarzenia doszło do chwilowej emisji surowego gazu koksowniczego z baterii koksowniczych do atmosfery, po czym nastąpiło awaryjne spalanie emitowanego gazu na awaryjnych wydmuszkach na bateriach oraz odpustnicy gazu. W wyniku awarii nikt nie ucierpiał, nie odnotowano również strat materialnych. W ocenie przedstawicieli koksowni zdarzenie nie miało istotnego wpływu na środowisko. Awarię usunięto o godzinie 9:02 tego samego dnia.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach będzie prowadził dalsze działania mające na celu potwierdzenie ilości i składu wyemitowanych do atmosfery w wyniku awarii zanieczyszczeń oraz ich realnego wpływu na środowisko.

Osoba odpowiedzialna za treść informacji: Małgorzata Zielonka-Alker
Infomację zamieścił: Agnieszka Zasadzień
Powiadomienie o ryzyku przekroczenia i przekroczeniu poziomu informowania lub poziomu alarmowego zanieczyszczeń w powietrzu

Powiadomienie o ryzyku przekroczeniu poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 9 maja 2020 r. (Czytaj dalej...)

www.obywatel.gov.pl