Zatrzymanie nielegalnego transportu odpadów
18 października 2019 r.

We wtorek 15 października 2019 r. inspektorzy WIOŚ w Katowicach zatrzymali kolejny nielegalny transport odpadów. Samochód, przewożący odpady inne niż wskazane na dokumentach okazanych przez kierowcę, zatrzymany został na drodze ekspresowej S1 w okolicach Dąbrowy Górniczej.

Listy przewozowe zezwalały na transportowanie zmieszanych odpadów z budowy, remontów i demontażu. Jednak podczas kontroli inspektorzy odkryli także opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone, a także olej niewiadomego pochodzenia. W tej sytuacji inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego skierowali samochód na specjalnie wyznaczony parking, na którym zostanie on zabezpieczony do czasu zakończenia postępowania.

Zdjęcie Zdjęcie

Osoba odpowiedzialna za treść informacji: Małgorzata Zielonka
Infomację zamieścił: Jacek Uryga
Powiadomienie o ryzyku przekroczenia i przekroczeniu poziomu informowania lub poziomu alarmowego zanieczyszczeń w powietrzu

Powiadomienie o ryzyku przekroczeniu poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 9 maja 2020 r. (Czytaj dalej...)

www.obywatel.gov.pl