STOP nielegalnym odpadom
9 października 2019 r.

8 października 2019 r. inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Katowicach we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji prowadzili skoordynowane kontrole transportów drogowych w ramach ogólnopolskiej akcji „STOP nielegalnym odpadom”.

Inspektorzy i policjanci prowadzili wspólnie kontrole na najbardziej uczęszczanych drogach na terenie województwa śląskiego w Gorzyczkach, Gliwicach, Częstochowie i okolicach Bielska-Białej, stanowiących główne kanały transportu towarów, w tym również odpadów.

W trakcie akcji skontrolowano kilkanaście pojazdów ciężarowych przewożących towary oraz odpady, zarówno w zakresie legalności wykonywanego transportu drogowego jak również źródła ich pochodzenia oraz deklarowanego sposobu zagospodarowania. Wobec ujawnionych podmiotów, prowadzących transport z naruszeniem obowiązujących przepisów, przeprowadzone zostaną postępowania w celu wymierzenia administracyjnych kar pieniężnych za naruszenia warunków transportu odpadów.

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie

Osoba odpowiedzialna za treść informacji: Małgorzata Zielonka-Alker
Infomację zamieścił: Agnieszka Zasadzień
Powiadomienie o ryzyku przekroczenia i przekroczeniu poziomu informowania lub poziomu alarmowego zanieczyszczeń w powietrzu

Powiadomienie o ryzyku przekroczeniu poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 9 maja 2020 r. (Czytaj dalej...)

www.obywatel.gov.pl