Wyciek substancji ropopochodnych do rzeki Wisły
5 września 2019 r.

2 września 2019 r. w godzinach popołudniowych Państwowa Straż Pożarna w Skoczowie przekazała do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach informację o wycieku substancji ropopochodnych do rzeki Wisły w miejscowości Skoczów.

Na miejsce zdarzenia udali się inspektorzy dyżurni, którzy podjęli czynności kontrolne i pobrali do badań próby wody. Próby zostały pobrane z miejsc przed i za zastawką ustawioną przez strażaków na rzece i przekazane do analiz do Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ.

Inspektorzy ustalili, że wyciek substancji ropopochodnych nastąpił z separatora piaskowego jednego z zakładów znajdujących się w okolicy i przesłuchali osobę odpowiedzialną z ramienia zakładu. Obecnie w spółce trwa kontrola interwencyjna, wyniki badan analiz nie są jeszcze znane.

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie

Osoba odpowiedzialna za treść informacji: Małgorzata Zielonka-Alker
Infomację zamieścił: Agnieszka Zasadzień
Powiadomienie o ryzyku przekroczenia i przekroczeniu poziomu informowania lub poziomu alarmowego zanieczyszczeń w powietrzu

Powiadomienie o ryzyku przekroczeniu poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 9 maja 2020 r. (Czytaj dalej...)

www.obywatel.gov.pl