Akcja kontroli transportu pojazdów w Tychach
26 lipca 2019 r.

17 lipca 2019 r. podczas wspólnych działań inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Tychach i Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach, mających na celu kontrolę transportów drogowych z odpadami, zatrzymany został samochód ciężarowy przewożący zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadów materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia. Rozpoznanie przeprowadzone przez inspektorów WIOŚ potwierdziło, że na naczepie znajdują się wskazane wyżej odpady, jednak dokument „WZ przekazania odpadów” był nieprawidłowo sporządzony.

Dokumenty potwierdzające legalność transportu zostały dowiezione przez firmę odpowiedzialną za transport odpadów, dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi inspekcja transportu drogowego.

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie

Osoba odpowiedzialna za treść informacji: Małgorzata Zielonka-Alker
Infomację zamieścił: Agnieszka Zasadzień
Powiadomienie o ryzyku przekroczenia i przekroczeniu poziomu informowania lub poziomu alarmowego zanieczyszczeń w powietrzu

Powiadomienie o ryzyku przekroczeniu poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 9 maja 2020 r. (Czytaj dalej...)

www.obywatel.gov.pl