XIV KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA: „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym”
22 marca 2019 r.

W dniu 22 marca 2019 r. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach brał udział w Konferencji Naukowo-Technicznej: „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym” zorganizowanej przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla. Konferencja zorganizowana była pod patronatem Ministerstwa Energii i Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

W trakcie konferencji poruszone zostały tematy dotyczące zmian w ustawie o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz połączonych z nią Rozporządzeń, w tym Rozporządzenia w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych, zmian w Rozporządzeniu w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe. Ponadto omówiono rolę Kominiarzy w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza i kontrole jakości spalin za pomocą bezzałogowych statków powietrznych (dronów).

Konferencja odbyła się w czasie trwania Targów Ogrzewania Ekologicznego EKO CIEPŁO 2019 r. na terenie exposilesia w Sosnowcu.

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie

Osoba odpowiedzialna za treść informacji: Andrzej Holecki
Infomację zamieścił: Agnieszka Zasadzień

Powiadomienie o ryzyku przekroczenia i przekroczeniu poziomu informowania lub poziomu alarmowego zanieczyszczeń w powietrzu

Powiadomienie o ryzyku przekroczeniu poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w dniu 9 maja 2020 r. (Czytaj dalej...)

www.obywatel.gov.pl