Wizyta uczniów SP nr7 z Czeladzi w Częstochowie
13 czerwca 2017 r.

1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka częstochowską Delegaturę WIOŚ odwiedzili uczniowie klasy IV d ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Czeladzi.

Nasi mali goście na wstępie obejrzeli prezentację ukazującą działalność Inspekcji i wysłuchali towarzyszącej jej pogadanki kierownika Działu Monitoringu Mariusza Ślęzańskiego. Następnie udali się w jego towarzystwie do laboratorium, gdzie w pracowni biologicznej zobaczyli pod mikroskopem bogate życie toczące się w kropli wody z rzeki oraz obejrzeli preparaty zwierząt wskaźnikowych stanu czystości wód powierzchniowych. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie pracowni chemicznej, gdzie pod opieką pracownika laboratorium, ale samodzielnie zbadali odczyn przywiezionych przez siebie próbek wody oraz wykonali barwne reakcje chemiczne.

Mamy nadzieję, że nasi goście zostaną sojusznikami WIOŚ i wesprą na ile mogą nasze codzienne starania o czyste środowisko - także dla nich.

Zdjęcie Zdjęcie

Zdjęcie

Osoba odpowiedzialna za treść informacji: Mariusz Ślęzański
Infomację zamieścił: Agnieszka Zasadzień
Ryzyko przekroczenia i przekroczenie poziomów alarmowych w powietrzu

Powiadomienie o przekroczeniu wartości dobowej 150 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu z dnia 31 marca 2019 roku (Czytaj dalej...)

www.obywatel.gov.pl