Edukacja ekologiczna uczniów SP nr 6 w Zawierciu
23 maja 2017 r.

27 kwietnia 2017r. uczniowie klasy 5a ze Szkoły Podstawowej w Zawierciu odwiedzili Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska - Delegatura w Częstochowie.

Na wstępie kierownik Działu Monitoringu Mariusz Ślęzański przeprowadził prelekcję połączoną z pokazem multimedialnym na temat ochrony środowiska. Zapoznał uczniów ze specyfiką pracy Inspektoratu. Szczególną uwagę zwrócił na ochronę wód i powietrza.

Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zwiedzić laboratorium. Szczególnie interesująca okazała się pracownia biologicznej, w której nasi uczniowie zapoznali się ze sprzętem używanym do badań i okazami wybranych organizmów wodnych, a ponadto oglądali przez mikroskop organizmy pochodzące z rzek, których badanie służy do oceny czystości wody.

Duże zainteresowanie wzbudziła pracownia analiz chemicznych, gdzie uczniowie obejrzeli sprzęt służący do badań, a następnie samodzielnie wykonali pomiar odczynu i przewodnictwa próbki wody, które pobrali z rzeki Warty.

Zdjęcie Zdjęcie

Osoba odpowiedzialna za treść informacji: Mariusz Ślęzański
Infomację zamieścił: Agnieszka Zasadzień
Ryzyko przekroczenia i przekroczenie poziomów alarmowych w powietrzu

Powiadomienie o przekroczeniu wartości dobowej 150 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu z dnia 31 marca 2019 roku (Czytaj dalej...)

www.obywatel.gov.pl