Nowy sposób prezentacji prognozowanej jakości powietrza w TVP Katowice
21 grudnia 2016 r.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż od kilku dni w TVP Katowice ukazuje się nowa forma prezentacji prognozowanej jakości powietrza na kolejną dobę.

Prognoza jakości powietrza ukazuje się każdego dnia w ramach „Magazynu meteo” około godziny 19.

Informacja o przewidywanej jakości powietrza na kolejną dobę (tzw. krótkoterminowa prognoza zanieczyszczeń) przygotowywana jest na zlecenie WIOŚ w Katowicach przez IMGW PIB Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza Katowicach. Jakość powietrza jest obecnie prezentowana obszarowo, w sposób kolorystyczny tzw. indeksem jakości powietrza, gdzie kolor: ciemnozielony to bardzo dobra jakość powietrza, zielony - dobra, żółty - umiarkowana, pomarańczowy - dostateczna, czerwony - zła, brązowy - bardzo zła jakość powietrza. W przypadku przekroczeń dopuszczalnych norm podawana jest informacja o ile procent norma została przekroczona.

Zapraszamy Państwa do oglądania przedmiotowego programu, ponieważ podawane w nim informacje pozwalają na pozyskanie praktycznej wiedzy o przewidywanej jakości powietrza i ostrzegają o zagrożeniach związanych z wysokimi poziomami zanieczyszczeń w powietrzu.

Zdjęcie

Zdjęcie

Osoba odpowiedzialna za treść informacji: Andrzej Szczygieł
Infomację zamieścił: Agnieszka Zasadzień
Ryzyko przekroczenia i przekroczenie poziomów alarmowych w powietrzu

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla ozonu w powietrzu z dnia 19 sierpnia 2018 roku (Czytaj dalej...)

www.obywatel.gov.pl